İsrail BM bünyesindeki kliniği bombaladı: 10 Filistinli öldü

 İsrail ordusunun Gazze kentinde Birleşmiş Milletler (BM) bünyesindeki bir kliniği bombalaması sonucu yerinden edilmiş 10 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine saldırılarını gece boyunca sürdürdü.

İsrail ordusu, Gazze kentinin güneyindeki es-Sabra Mahallesinde, BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) bünyesindeki bir kliniği bombaladı.

10 FİLİSTİNLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsrail ordusunun saldırısında yerinden edilmiş 10 Filistinli yaşamını yitirdi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya’da İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının “Ebu el-Husna” ailesine ait evi hedef alması sonucu 4 Filistinli öldü.

İsrail ordusunun, el-Bureyc Mülteci Kampı’nda “Berş” ailesine ait evi bombalaması sonucu aralarında bir çocuğun da bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849’u kadın olmak üzere 35 bin 173 Filistinli öldürüldü, 79 bin 61 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir